Dinamo ndahet me Devollin, stoli pritet t’i besohet një italiani

Date:

Bledar Devolli nuk është më trajneri i Dinamos. Humbja e fundit kundër Kukësit ka qëlluar fatale për trajnerin gjirokastrit, i cili i ka dhënë fund aventurës me ekipin kryeqytetas për mungesë të rezultateve pozitive.

Rank Teams Played Points
1 Tirana 25 56
2 Laçi 25 46
3 Kukësi 25 42
4 Vllaznia 25 39
5 Partizani 25 35
6 Teuta 25 28
7 Kastrioti 25 25
8 Egnatia 25 24
9 Dinamo 25 23
10 Skënderbeu 25 18

Dinamo ka ndërprerë bashkëpunimin me 44-vjeçarin, i cili mori drejtimin e nëndetëses më 7 shkurt dhe në shtatë ndeshjet si trajner i parë arriti një fitore, një barazim dhe pesë humbje.

Postin e Devollit në pankinën e Dinamos pritet ta marrë italiani Rodolfo Vanoli, i cili ka drejtuar më parë ekipe në Itali, Slloveni dhe Zvicër.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...