GazetaMax
SPORT

Dinamo ndahet me Devollin, stoli pritet t’i besohet një italiani

Bledar Devolli nuk është më trajneri i Dinamos. Humbja e fundit kundër Kukësit ka qëlluar fatale për trajnerin gjirokastrit, i cili i ka dhënë fund aventurës me ekipin kryeqytetas për mungesë të rezultateve pozitive.

Rank Teams Played Points
1 Tirana 25 56
2 Laçi 25 46
3 Kukësi 25 42
4 Vllaznia 25 39
5 Partizani 25 35
6 Teuta 25 28
7 Kastrioti 25 25
8 Egnatia 25 24
9 Dinamo 25 23
10 Skënderbeu 25 18

Dinamo ka ndërprerë bashkëpunimin me 44-vjeçarin, i cili mori drejtimin e nëndetëses më 7 shkurt dhe në shtatë ndeshjet si trajner i parë arriti një fitore, një barazim dhe pesë humbje.

Postin e Devollit në pankinën e Dinamos pritet ta marrë italiani Rodolfo Vanoli, i cili ka drejtuar më parë ekipe në Itali, Slloveni dhe Zvicër.

Related posts

Lojtarët e Real Madridit e duan aq shumë Eden Hazardin – ai duket që është pjesë e grupit, jo sikurse Gareth Bale që mungon në fesa

e-max

Vojvoda asiston në fitoren e Torinos ndaj Cittadellas

e-max

FFM: Për shkak të lëndimit mungojnë Ristovski dhe Ethemi, ftesë për Bejtullain

e-max

Leave a Comment