GazetaMax
Lajme

Dita e hënë (25 prilli) ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Shkup, 20 prill – Pashkët, dita e dytë e Pashkëve – e hënë (25 prill) sipas kalendarit ortodoks, është ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, informon Ministria e Punës dhe Politikës Sociale.

Nga Ministria qytetarëve të besimit ortodoks në Republikën e Maqedonisë së Veriut ua urojnë festën e madhe të krishterë Pashkët.

Related posts

MPB zbulon 10 makina të vjedhura që janë shitur si të përdorura

e-max

Në 23 vjetorin e masakrës, Kurti dhe Konjufca vizitojnë familjen Berisha

e-max

Urrejtja ndaj feve nuk është liri e shprehjes dhe pretendimeve për lirinë e mendimit

e-max

Leave a Comment