Dortumd arrin marrëveshje me super sulmuesin, shihet si zëvendësues i Haaland

Borussia Dortmund, ka arritur një marrëveshje për të nënshkruar me sulmuesin e Red Bull Salzburgut, Karim Adeyemi, zbulon Sky Germany.
Kushtet e kontratës së 20-vjeçarit janë vendosur të gjitha dhe një njoftim do të bëhet pasi ai të vendosë zyrtarisht stilolapsin në letër,përcjell ORAinfo.

Adeyemi ka shënuar 16 gola në 25 ndeshje të Bundesligës austriake këtë sezon dhe po konsiderohet si një zëvendësues i mundshëm për Erling Haaland të lidhur me Real Madridin në Dortmund./ORAinfo/

Të fundit në përqindje