GazetaMax
Sport

Januzaj tek gjiganti i Serie A këtë verë

Ka akoma për të treguar: Adnan Januzaj tek gjiganti italian këtë verë.
Adnan Januzaj është gati të rikthehet në majat e futbollit europian gjatë kësaj merkatoje verore.
Gazetari i SportItalia, Rudy Galeti, ka bërë të ditur që Adnan Januzaj mund ti bashkohet rradhëve të Milanit me parametra 0 gjatë merkatos verore.
Kontrata e futbollistit me prejardhje shqiptare do të përfundojë këtë sezon me Real Sociedad dhe rinovimi nuk është në interesin e asnjërës palë.
Aftësitë e anësorit 27 vjeçar pritet të jenë një aset i rëndësishëm për Rossonerët, pasi ai mund të luajë në të tre repartet e sulmit.
Mirëpo përveç Milanit, në garë për të duket se është edhe Napoli e cila po sheh tek Januzaj emrin ideal për të zëvëndësuar Lorenzo Insignen, i cili u transferua në drejtim të Torontos.

Related posts

Felix mohon interesimin e Man Utd për të gjatë verë

e-max

Liverpool heq dorë nga transferimi i yllit i madh

e-max

Zaniolo te Juventus – zyrtarizimi këtë javë

e-max

Leave a Comment

Sport

Januzaj tek gjiganti i Serie A këtë verë

Ka akoma për të treguar: Adnan Januzaj tek gjiganti italian këtë verë.
Adnan Januzaj është gati të rikthehet në majat e futbollit europian gjatë kësaj merkatoje verore.
Gazetari i SportItalia, Rudy Galeti, ka bërë të ditur që Adnan Januzaj mund ti bashkohet rradhëve të Milanit me parametra 0 gjatë merkatos verore.
Kontrata e futbollistit me prejardhje shqiptare do të përfundojë këtë sezon me Real Sociedad dhe rinovimi nuk është në interesin e asnjërës palë.
Aftësitë e anësorit 27 vjeçar pritet të jenë një aset i rëndësishëm për Rossonerët, pasi ai mund të luajë në të tre repartet e sulmit.
Mirëpo përveç Milanit, në garë për të duket se është edhe Napoli e cila po sheh tek Januzaj emrin ideal për të zëvëndësuar Lorenzo Insignen, i cili u transferua në drejtim të Torontos.

Related posts

Barcelona po ia rrëmben skuadër kundërshtare super lojtarin

e-max

Lojtarët me statistikat më të mira deri më tani në turneun e CS:GO – IEM Katowice

e-max

Punë e kryer! Për këtë skuadër do të luajë Neuer

e-max

Leave a Comment