Drejtori i Shtëpisë së shëndetit, Selimi: Bëjmë përpjekje që të rrisim kapacitetet e Ndihmës së shpejtë

Date:

Drejtori organizativ i Shtëpisë së Shëndetit Publik Shkup, Vullnet Selimi në emisionin “Pro Vita” në Tvm2 ka theksuar se në periudhën e ardhshme do të bëj përpjekje që të rris kapacitetet e ndihmës së shpejt në territorin e Shkupit.

Selimi tha se në Ndihmën e shpejt aktualisht ka mungesë të personelit mjekësor por edhe mungesë të autoambulancave, situatë e cila sipas tij pamundëson funksionimin efektiv të këtij shërbimi majft domethënës për qytetarët.

“Së bashku edhe me Qeverinë do të bëjmë përpjekje që të rrisim kapacitetet qoftë me punësime të reja por edhe me pajisjen me furgona të rinj që ti mundësojmë ndihmës së shpejt një funksionim më normal dhe më efektiv”, tha mes tjerash drejtori organizativ i Shtëpisë së Shëndetit Publik Shkup, Vullnet Selimi.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...