Dritoni i artë i Tetovës, vjen me medalje nga Bullgaria

Date:

Karateisti tetovar Driton Halimi ka marrë pjesë sot në turneun ndërkombëtar të karatesë në Sofje të Bullgarisë.

I titulluar si “President’s Cup” pas tre luftrave me garues nga bota Driton Halimi ka dalë i pari dhe të rrëmbejë medaljen e artë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...