GazetaMax
SPORT

Dybala te Milan? Vjen lajmi i madh

AC Milan mbetet i interesuar për yllin e Juventusit, Paulo Dybala.
Maldini telefonoi agjentin e tij për një raund të ri bisedimesh, përcjell ORAinfo.
AC Milan po vuan për golat në periudhën e fundit, por kjo çështje do të rregullohet këtë verë. Kuqezinjtë do të përmirësojnë sulmin e tyre dhe një nga emrat më prestigjioz në treg është ai i Paulo Dybala.
Ylli argjentinas do të largohet nga Juventusi si transferim i lirë në fund të sezonit.

Dybala do të preferonte të vazhdonte të luante në Itali me Interin dhe AC Milanin, dy klubet e interesuara për shërbimet e tij.
Corriere dello Sport raporton se AC Milan është zgjedhja numër një e Paulo Dybala. Playmaker 28-vjeçar mendon se kalimi i tij te Interi do të konsiderohej një tradhti nga tifozët e Juventusit. Përveç kësaj, në AC Milan, Dybala do të ishte në qendër të projektit të tyre.
Gazetari Andrea Longoni raporton se AC Milan është ende i interesuar për Dybala. Paolo Maldini ka telefonuar Jorge Antun para ndeshjes kundër Torinos për të kuptuar nëse kërkesat e kontratës së lojtarit mund të ulen dhe nëse një marrëveshje është e mundur.
Pra, Dybala ende nuk ka marrë oferta që përputhen me kërkesat e tij dhe Interit dhe në një pozitë të vështirë financiare./ORAinfo/

Related posts

Lukaku: Largimi nga Interi ishte i gabuar

e-max

Yakin tregon pse e largoi Xhakën nga loja me Kosovën

e-max

Legjenda e United në krah të Brojës: Potter i duhuri, Tuchel do e kishte larguar!

e-max

Leave a Comment