E dhimbshme: Vdes punëtori 30 vjeçar, 8 ditë pas lëndimit

Date:

30 vjeçari Leutrim Dauti ka vdekur sot nga plagët e marra pas rrëzimit në vendin e tij të punës në Ferizaj tetë ditë më parë, më saktësisht më 16 mars.
Sipas dëshmitarëve gjithçka ishte aksidentale.
Leotrim Dauti u varros gjatë të premtes në varrezat e fshatit Sllatinë e Epërme, ndërsa familjarët e tij që i vizitoi Klan Kosova nuk pranuan të flasin asgjë në lidhje me rastin.
Njësoi veproi edhe kompania “Bardhi” ku kishte punuar 30 vjeçari. Këta nuk dhanë asnjë sqarim se si kishte ndodhur rrëzimi i këtij punëtori, dhe nëse ai ka qenë i pajisur me mjete mbrojtëse.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...