E pabesueshme/ Izet Mexhiti flet per thyerje statutare te Ali Ahmetit

Date:

E pabesueshme por e vërtetë njeriu i cili në çdo veprim politik then dhe shkel me dy këmbë statusin e partisë sot ka folur për thyerje statutare nga Ali Ahmeti. Mexhiti I cili nën llogën e BDI-së flet kundër figurave eminent e të partisë e mbi të gjitha kundër kryetarit Ali Ahmeti sot I ka bërë përshtypje emërimi i koordinatorit të Çairit që sipas tij i pari i kësaj partie me këtë veprim ka thyer statutin e Bashkimit Demokratik Për Integrim. A thua vallë pse Mexhiti nuk e precizon se cilën rregull statutare e ka thyer kryetari Ahmeti?

Nēnkryetari i BDI-së, lzet Mexhiti ka komentuar pas vendimit të kryetarit Ali Ahmeti për emerimin e Bujar Osmanit si koordinator te BDI-sé pèr Çair, pērcjell TV21. Në një pěrgjigje pěr TV21, Mexhiti tha se ky vendim ēshtė jostatutar, sepse nuk ka kaluar nè organet e partisë.

‘Mirë është zotëri Ahmetin ta pyesni pěr kēto diferencime politike dhe tendencés për heshtjen e mendimit ndryshe! Sepse, ky është edhe një vendim jostatutar, qē nuk ka kaluar nè organet partiake”, tha Mexhiti per TV21.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...