GazetaMax
Ballina

Ahmeti: I përjetshëm qoftë kujtimi për bashkëluftëtarin e UÇK-së, Agron Haradinaj

Në Gllogjan i është dhënë sot lamtumira e fundit ish-ushtarit të UÇK-së, Agron Haradinaj-t i cili ndërroi jetë nga një sëmundje e rëndë.

I pranishëm në ceremoninë e varrimit ishte dhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.

Ahmeti përmes një statusi në rrjetin social Facebook shkruan:

Në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan i dhamë sot lamtumirën e fundit bashkëluftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agron Haradinaj. I qoftë i lehtë dheu i Kosovës, lirisë të së cilës ia kushtoi vitet e jetës që në moshën e hershme të rinisë. Qoftë i përjetshëm kujtimi për atdhedashurinë e tij!

https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/pfbid0TnQaKCnChNPKfKa9D2fwLmNrV2Wvx3PT1cZsmCdsGiqUXXMDfVZ1k3C3eaKhNpHul

Related posts

I pari i diplomacisë, Osmani regon për sulmin në Kosovë

e-max

Anketa e IRI-t: Grubi ministri shqiptar më i miri

e-max

Osmani në takim me Matteo Mecacci

e-max