Elliot ofron 100 milionë euro, Milan bën gati listën e përforcimeve

AC Milan, do të bëjë investime të rëndësishme për të përmirësuar skuadrën e tyre këtë verë dhe Sven Botman është vetëm fillimi.
AC Milan po ëndërron shumë në fushë dhe jashtë saj. Klubi kuqezi, sipas La Gazzetta dello Sport, është gati të investojë një shifër prej 100 milionë eurosh në afatin kalimtar të ardhshëm.
AC Milan planifikon të përmirësohet në çdo departament dhe ta bëjë skuadrën konkurruese për edicionin e ardhshëm të Champions League, përcjell ORAinfo.
Emrat e dyshes së Lille, Sven Botman dhe Renato Sanches janë vetëm fillimi raporton Gazzetta. AC Milan ka qenë në kontakt me mbrojtësin holandez që nga viti i kaluar.
Paolo Maldini ka shumë besim se Botman dhe Tomori mund të formojnë shtyllën mbrojtëse të Milanit për dekadën e ardhshme. Kushtet personale janë rënë dakord prej kohësh dhe bisedimet për tarifën e transferimit janë në një fazë të avancuar.
Situata e kundërt për Renato Sanches por i njëjti rezultat. Kuqezinjtë kanë arritur një marrëveshje me Lille për një tarifë transferimi prej 18 milionë, por bisedimet me lojtarin vazhdojnë. Ende nuk ka marrëveshje për pagën bazë dhe shpërblimet. Megjithatë, ardhja e Jorge Mendes për të finalizuar rinovimin e Leaos do të përdoret për të afruar palët.

AC Milan po i kushton vëmendje të veçantë sulmit. Në periudhën e fundit kuqezinjtë kanë vuajtur shumë thatësirën e sulmuesve të tyre.
Bisedimet për Divock Origin janë mjaft të avancuara, por ai mund të mos jetë i vetmi qendërsulmues që do të arrijë këtë verë. AC Milan është shumë i interesuar për Gianluca Scamacca. Ai shihet si lojtari ideal për të ripalosur Ibrahimovicin.

Investime të rëndësishme mund të bëhen për nënshkrimin e një mesfushori të ri të djathtë dhe sulmues. Berardi, Asensio dhe Noa Lang janë lidhur për krahun e djathtë. Charles De Ketelaere është emri i preferuar për rolin e mesfushorit sulmues. Në Belgjikë De Ketelaere përshëndetet si pasardhësi i De Bruyne./ORAinfo/

Të fundit në përqindje