GazetaMax
Lifestyle

Elon Musk ka tetë fëmijë

Elon Musk dhe këngëtarja Grimes mirëpritën një vajzë që e quajtën Exa Dark Sideræl Musk me ndihmën e një surrogate në dhjetor. Grimes, emri i lindjes së së cilës është Claire Elise Boucher, i tha Vanity Fair se emri i foshnjës shqiptohet “sigh-deer-ee-el”.

I mbiquajtur Y, është fëmija i tetë për Musk. Ja një vështrim në fëmijët e tij të tjerë.

X Æ A-Xii
Grimes dhe Musk, 50 vjeç, patën një djalë në maj 2021, të cilin e quajtën X Æ A-Xii. Fillimisht i quajtur X Æ A-12, fëmija, të cilin ata e quajnë X, duhej të ndryshonte zyrtarisht emrin në X Æ A-Xii në mënyrë që të ishte në përputhje me ligjet e Kalifornisë për certifikatat e lindjes.

Emri i fëmijës shqiptohet “X Ash A Twelve”, tha Musk në podcast “The Joe Rogan Experience” menjëherë pas lindjes së tij.

“Është vetëm X, shkronja X, dhe më pas shqiptohet ‘Æ’, ‘Ash’ dhe më pas, ‘A-12’ është kontributi im.”

Griffin dhe Xavier

Manjati i biznesit dhe gruaja e tij e parë, Justine Wilson, patën djem binjakë, Griffin dhe Xavier, në vitin 2004. Kjo erdhi pasi çifti pati një djalë të quajtur Nevada në 2002, i cili vdiq nga sindroma e vdekjes së papritur të foshnjës.

“Djali im i parëlindur vdiq në krahët e mi”, shkroi Musk në një shkëmbim emaili të raportuar nga Business Insider në fillim të këtij viti. “E ndjeva rrahjen e zemrës së tij.”

Kai, Sakson dhe Damian Musk

Pasi kishin binjakë, Musk dhe Wilson patën trenjakë – të gjithë djem – në 2006. Musk dhe Wilson u divorcuan në 2008.

Musk gjithashtu ka një histori shumëngjyrëshe romantike. Pasi u divorcua nga Wilson, ai u martua me aktorin Tallulah Riley në vitin 2010. Ata u divorcuan në vitin 2012, u martuan përsëri në 2013, pastaj u divorcuan për herë të dytë në 2016.

Ai dhe Grimes u ndanë në shtator 2021, vetëm për t’u ribashkuar.

“Nuk ka asnjë fjalë të vërtetë për të,” tha ajo për Vanity Fair. “Unë ndoshta do t’i referohesha atij si të dashurin tim, por ne jemi shumë të rrjedhshëm. Ne jetojmë në shtëpi të veçanta. ne jemi miqtë më të mirë. Ne e shohim njëri-tjetrin gjatë gjithë kohës. Thjesht kemi gjërat tona që po ndodhin dhe nuk pres që njerëzit e tjerë ta kuptojnë atë.”

Ajo tha gjithashtu se ajo dhe Musk shpresojnë të kenë më shumë fëmijë.

“Ne gjithmonë kemi dashur të paktën tre ose katër,” tha ajo për Vanity Fair.

Por më 10 mars, pas publikimit të artikullit, Grimes postoi në Twitter se ajo dhe Musk ishin ndarë përsëri.

Related posts

E keni dëgjuar “Nanë” nga Aurela Makolli, këngë që do ju përlotë

Gazetamax.mk

Gripi rrit infektimet me virusin korona, 214 raste aktive

Gazetamax.mk

20 gjëra që duhet të bëni nëse keni respekt për veten

Gazetamax.mk