‘Fshesë’ e madhe nga Juvetus – 4 largime të mëdha

Juventus largon edhe 4 emra të rëndësishëm nga skuadra.
Juventusin po e presin ndryshime të mëdha në fund të këtij sezoni pasi po bëhet sezoni i dytë pa Scudetto dhe skuadra pritet të pësojë ndryshime rrënjësore.
Tashmë çfarë dihet është se Paolo Dybala do të largohet pas 7 vitesh qëndrim tek kjo skuadër mirëpo ky nuk do të jetë largimi i vetëm nga kjo Continassa.
Siç raportojnë mediat pranë klubit, përveç argjentinasit priten të ndodhin edhe 4 largime të tjera, shumica nga reparti i mesfushës.
Transferimet e Manuel Locatelli dhe Denis Zakaria nuk kanë lënë vend në skuadër për Arthur Melo dhe Adrien Rabiot të cilët priten të jenë të parët që do largohen.
Dy emrat të tjerë janë ata të Federico Bernardeschi i cili nuk pritet të rinovojë me Biankonerët dhe në fund Alex Sandro, i cili do largohet shkaku i moshës.

Të fundit në përqindje