‘Fshesë’ te Interi, ja sa lojtarë do të largohen

Inter planifikon shitjen e tre lojtarëve.
Skuadra e Inter po përgatitet për një spastrim në fondin e lojtarëve gjatë merkatos së verës.
Mediat italiane bëjnë të ditur se ‘Zikaltërit’ janë gati të shesin tre lojtarë për të mbledhur fonde për prurje të reja.
Sipas ‘Tuttosport’, Inter do të shesin Lautaro Martinez, Alessandro Bastoni dhe Milan Skriniar, përcjell lajmi.
Të tre janë në listën e largimeve të mundshme, me Inter që synon të mbledhë të hollat për Paulo Dybala.
Inter e duan Dybala si transfer të lirë, por po ashtu synojnë Bremer të Torinos dhe Gianluca Scamacca të Sassuolo.
Mbetet të shihet se si do të shkojë merkatoja e Inter pas fundit të sezonit.

Të fundit në përqindje