Ndahen në paqe U21-shat e Kosovës dhe Sllovenisë!

Date:

Grupmoshat U21 të kombëtares së Kosovës kanë përmbyllur me barazim ndeshjen me U21-shat e Sllovenisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2023.
Me këtë rezultat, Kosova radhitet në vendin e parafundit, me 3 pikë më larg dhe 2 ndeshje më shumë sesa grupmoshat U21 të Anglisë.
Kosova nuk pati asnjë shans për të shënuar gol, derisa tri tentime erdhën nga ekipe kundërshtare për gardianin e kombëtares, David Nreca-Bisinger.

Grupmoshat U21 në kuadër të lojërave në grupe për kualifikim në EURO 2023 kanë dy fitore, një barazim dhe tri humbje.
Ekipi kosovar do të përballet në ndeshjen e ardhshme me Andorra U21, e cila i ka pesë humbje nga pesë ndeshjet e zhvilluara.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...