Futbollisti i njohur i rikthehet sërish Arsenalit

Date:

William Saliba duket se do të rikthehet sërish në Arsenal.
Arsenali duan ta mbajnë në ekip lojtarin e tyre që është i huazuar te Marseille, Saliba.
William Saliba është lojtar i Arsenalit, por i huazur te Marseille.
Ai është transferuar në Londër nga Saint-Etienne në vitin 2019, që nga atëherë është huazuar tre herë, shkruan lajmi.
Forma e mirë që po kalon qendërmbrojtësi, ka bërë që Arsenali të mendoj rikthimin e lojtarit në ekip.
Marrëveshja e huazimit te Marseille, përfundon në qershor dhe pritet që lojtari të rikthehet në ‘Emirates Stadium’.
Mbrojtësi i ‘Gunners’ është ftuar nga Didier Deschamps, për ndeshjet e Francës ndaj Bregut të Fildishtë dhe Afrikës së Jugut.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...