GazetaMax
Sport

Futbollisti i njohur i rikthehet sërish Arsenalit

William Saliba duket se do të rikthehet sërish në Arsenal.
Arsenali duan ta mbajnë në ekip lojtarin e tyre që është i huazuar te Marseille, Saliba.
William Saliba është lojtar i Arsenalit, por i huazur te Marseille.
Ai është transferuar në Londër nga Saint-Etienne në vitin 2019, që nga atëherë është huazuar tre herë, shkruan lajmi.
Forma e mirë që po kalon qendërmbrojtësi, ka bërë që Arsenali të mendoj rikthimin e lojtarit në ekip.
Marrëveshja e huazimit te Marseille, përfundon në qershor dhe pritet që lojtari të rikthehet në ‘Emirates Stadium’.
Mbrojtësi i ‘Gunners’ është ftuar nga Didier Deschamps, për ndeshjet e Francës ndaj Bregut të Fildishtë dhe Afrikës së Jugut.

Related posts

Gavi do të ketë klauzolë 1 miliard euros

e-max

Handanovic apo Onana, Inzaghi ka marrë vendimin se kush duhet të jetë portieri i parë

e-max

Galatasaray do të kthehet përsëri në garë për Ballo-Toure

e-max

Leave a Comment