Garë e ashpër londineze për Richarlisonin e Evertonit

Arsenali, Chelsea dhe Tottenhami janë në garë për sulmuesin e Evertonit, Richarlison.
Së fundi, në këtë përballje “kokë-më-kokë”, u futën “blutë” që po ofrojnë hiç më pak se 50 milionë euro për brazilianin.
Në anën tjetër, Arsenali dhe Tottenhami nuk po e shohin si zgjedhje të parë për sulmin 25-vjeçarin. “Topçinjtë” janë në fazë të avancuar të bisedimeve për Gabriel Jesus i cili tashmë ka rënë dakord për një largim nga Manchester City.
Mbetet të shihet se si do të përfundojë kjo çështje në mes të skuadrave.
Aktualisht, më favorit për të nënshkruar me lojtarin po shihet Chelsea.

Të fundit në përqindje