Gashi: Bukuria e botës nuk qëndron tek njerëzit e njëjtë, por te njerëzit e veçantë

Date:

Dita e Pranverës, Dita Ndërkombëtare e Poezisë dhe Dita Ndërkombëtare e Eliminimit të Diskriminimit Racor vijnë gjithnjë nën kurorën e Ditës Ndërkombëtare të Sindromës Down.
Pranvera, Poezia dhe Barazia janë tre këmbët e Bukurisë që Zoti e ka falur në njerëzit që sa herë i shohim na e kujtojnë Perëndinë. Personat me sindromën Down jetojnë me ne, pranë nesh e në familjet tona, andaj ne përveç që i duam dhe i respektojmë, duhet të bëjmë gjithçka që ata të ndjehen pranverorë dhe të barabartë.
Në të vërtetë, bukuria e botës nuk qëndron tek njerëzit e njëjtë, por te njerëzit e veçantë.
e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...