GazetaMax
Sport

Gavi do të ketë klauzolë 1 miliard euros

Është njëri nga futbollistët më të mirë aktualisht.
Talenti i ri, Gavi, raportohet se është afër rinovimit të kontratës me Barcelonës.
Ka pasur një mori spekulimesh rreth të ardhmes së spanjollit, pasi kontrata e tij aktuale skadon më 30 qershor 2023.

Manchester City e Liverpooli raportohet të jenë dy prej klubeve të interesuara për shërbimet e Gavit. Por, sipas “90min”, dy klubet në fjalë janë informuar se 17-vjeçari do të nënshkruajë kontratë të re dhe afatgjate me Barcelonën.
Gavi gjithashtu thuhet se do të ketë një klauzolë lirimi prej 1 miliard eurove dhe se ai do të bëhet futbollisti i ri më i paguar në botë.
Gavi ka shënuar dy gola dhe ka kontribuar me pesë asistime në 25 paraqitje në La Liga këtë sezon.

Related posts

Miqësorja me Katarin, trajneri Edy Reja shpall listën e Kombëtares me 23 lojtarët e ftuar

e-max

Juventus në aksion, synon transferimin e Luka Modriç

e-max

Dybala do të jetë gati për ndeshjen ndaj Inter

e-max

Leave a Comment