GazetaMax
LAJME

Gazetari maqedonas i kërkon falje Artan Grubit

Gazetari Miomir Serafinoviq i ka kërkuar falje, zëvendës kryetarit të parë të Qeverisë, Artan Grubi pas gabimit dhe “ofendimit” që Serafinoviq bëri në adresë të Grubit.

“Unë nuk do t’ju përgjigjem derisa të kërkoni falje. SHGM duhet të reagojë ndaj kësaj sjelljeje, e cila është shumë fyese dhe e papranueshme”, tha Grubi.

Serafinovic më pas kërkoi falje dhe tha se kjo fjalë që ai ka përdorur, interpretohet ndryshe në gjuhën shqipe dhe maqedonase.

“Nuk ishte qëllimi im në atë kontekst,” tha ai.

Related posts

MPPS: SASHK-u i mashtron grevistët dhe i vë interesat personale para interesave të fëmijëve

e-max

Bekteshi mori pjesë në Takimin e 20-të ministror të Komunitetit energjetik

e-max

“Hidrocentralet dëmtojnë natyrën në malin Sharr”/ Parku nacional i kërkon Qeverisë të mos japë leje

e-max