GazetaMax
Lajme

Osmani: Nënshkrimi i marrëveshjes për Korridorin 8, hap historik

Ministri i Punëve të Jashtme e ka vlerësuar si hap historik nënshkrimin e marrëveshjes për ndërtimin e Korridorit 8 në mes Qeverisë dhe Bechtel-Enka.

Osmani ka thënë se Korridori 8 është i rëndësishëm për të gjithë rajonin, e jo vetëm për vendin.

“Nënshkrimi i sotëm i Marrëveshjes me kompaninë “Behtel – Enka” për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10D paraqet hap historik infrastrukturor, që është sigurisht më i rëndësishmi për zhvillimin e Maqedonisë së Veriut, por edhe i një rëndësie të madhe për të gjithë rajonin”, ka shkruar Osmani.

https://www.facebook.com/bujar.osmani.7/posts/774616450686345

Related posts

Bazuar mbi ngjarje të vërtetë/ “Gjaku i martirëve të kombit” vihet sërish në skenën e Amfiteatrit të Liqenit 19/05/2023 13:27

Gazetamax.mk

Gërkovska – Dion: Zbatimi i reformave është vendimtar për procesin e integrimit

Gazetamax.mk

Të martën autobusët do të qarkullojnë sipas orarit të së dielës

Gazetamax.mk