GazetaMax
LIFESTYLE

Gjakovarja Artila Kameri në top 4 në Kampionatin botëror të së bukurës

Ajo quhet Artila Kameri dhe është një profesioniste e përkushtuar në punën e saj ka disa vite dhe ku flitet për estetikën e thonjve ajo shkëlqen. Artila është nga Gjakova dhe vetëm pak ditë më parë në Kampionatin Botëror të Bukurisë që u mbajt në Napoli të Italisë mësojmë se është shpërblyer me vendin e katërt duke lënë pas shumë përfaqësues nga shtete të tjera në botë.
Ajo është njē specialiste në estetikën e thonjve e ku kjo mjeshtëri e saj ra në sy edhe të një jurie profesioniste. Ndërsa mësojmë se edhe në Global Fashion Progres Magazine muaj më parë në një garë që quhet ” The Glamour Fusion” në kampionatin ndërkombëtar që u mbajt në Tiranë, ku Artila ishte pjesëmarrëse si profesioniste e specializuar në fushën e saj dhe zuri vendin e parë. Në Gjakovë ku ka dhe sallonin me emrin e saj të gjithë e njohin si një super profesioniste, ndërsa gara të tjera e presin tashmë internacionale për të të treguar se vajzat kosovarë bëjnë mrekulli në artin e tē bukurës kudo në botë.
300x250

Related posts

Testi i thjeshtë i pështymës për kancerin e gjirit mund të shpëtojë mijëra persona nën 50 vjeç, tregon studimi

e-max

25 këshilla për të ndryshuar jetën (nëse nuk jeni të lumtur)

e-max

Lulja vishet me rroba të ushtrisë- për ku është nisuar ajo?

e-max