Grida Duma nuk është dakord me konkluzionet e Alibeajt: Duhet dorëheqje

Date:

Deputetja Grida Duma nuk është dakord me konkluzionet e Enkelejd Alibeaj që të ngrihet një grup i përbashkët për bashkimin e partisë, por kërkon që Basha të japë dorëheqjen.

Një tjetër propozim i grupit demokrat është organizimi i zgjedhjeve me fokus rindërtimi i besimit dhe bashkimit të demokratëve. Propozimet pritet të diskutohen edhe me kolegjin e kryetarëve, kryesinë dhe Këshillin Kombëtar, për të marrë edhe mendimin e tyre.

Ndërkohë, në mbledhjen që po vijon që prej paradites së sotme, kryetari Luzim Basha deklaroi se është i gatshëm të mbaj çdo përgjegjësi për humbjen e zgjedhjeve të 6 Marsit.

Megjithatë nuk po e jep dorëheqjen, pavarësisht se pjesa më e madhe kërkuan largimin e tij nga posti i kreut të PD.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...