GazetaMax
LAJME

Grubi: Fronti i përbashkët do ta dërgojë vendin në Bashkimin Europian

Duke folur më tej për ndryshime kushtetuese si nevojë për ecjen më tej të vendit, Grubi tha se edhe tek VMRO ka deputet që mendojnë ndryshe, për një jetë më të mirë të qytetarëve.

Punojmë që gjatë këtij mandat të realizohen ndryshimet kushtetuese. Mendoj që edhe në VMRO-DPMNE ka deputete që besojnë në një Maqedoni europiane, kanë besim në BE, ndaj politikat frikësuese dhe përçarëse të VMRO-së ndaj bullgarëve, grekëve, shqiptarëve etj… duhet të ndalojnë. Fronti i përbashkët pro BE do ta dërgojë vendin në Bashkimin Europian, sqaroi Grubi.

https://fb.watch/j7jYYz4UMx/

Related posts

Mickoski: Askush nuk do të marrë mandat në zgjedhje për ta ndryshuar Kushtetutën

e-max

Moti sot me diell dhe i freskët me temperatura deri 21 gradë

e-max

Kina do të japë 1.4 milionë euro ndihmë për Ukrainën

e-max