Grubi në Debat Plus: BDI dhe Ali Ahmeti faktorizuan shqiptarët, projekte tashmë financohen me buxhet shtetëror

Date:

Duke folur më tej për projekte të mëdha, Grubi tha se tashmë kur institucionet drejtohen nga kuadro të BDI dhe Ali Ahmeti, dolën në pah këto projekte dhe po financohen me buxhet shtetëror.

Deri në vitin 2001 ne nuk kishim kuadro të përgaditur për tu marrë me punë shtetërore, administrative apo udhëheqëse, por kur erdhi BDI-ja shqiptarët dalë ngadalë u faktorizuan dhe tashmë shumë pozita kyce po i udhëheqin shqiptarët. Kur tanimë po udhëheqin kuadro të BDI-së dhe Ali Ahmetit, dolën në pah këto projekte dhe po financohen me buxhet shtetëror. Këto projekte të nisura do të përfundojnë më patjetër. Kësaj punë i ka vdek nana, qoftë Artani apo dikush tjetër Korridori 8 dhe 10-D do të përfundojnë sipas planit, theksoi Grubi.

https://fb.watch/jgzeCuG3zT/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...