GazetaMax
SPORT

Huazimi i Hazardit po kërkohet nga dy ekipe të mëdha

Eden Hazard po kërkohet nga dy ekipe.
Dy ekipet e Premier Ligës, Arsenal dhe Neëcastle kërkojnë huazimin e anësorit të Real Madridit, Eden Hazard.
Hazard që nga transferimi i tij te Real Madridi, ka kaluar në mjaft vështirësi, për shkak të lëndimeve të shumta.‘Los Blancos’ nuk janë të kënaqur me yllin belg, andaj mund të largohet gjatë afatit kalimtar të verës.
Sipas gazetës prestigjioze ‘AS’, Arsenali dhe Neëcastle kanë shfaqur interesim për huazimin e anësorit të Real Madridit, transmeton lajmi.net.
Më parë vëllai i Hazard në një interviste, kishte thënë se Eden nuk mendon të largohet nga Real Madridi, deri në përfundimin e kontratës në vitin 2024.
Mbetet të shihet në fund të sezonit, se ku do të jetë e ardhmja e Hazard.

Related posts

Van Der Sar vijon kontratën me Ajaxin deri në vitin 2025

e-max

Liverpool me fitore të lehtë ndaj Villareal

e-max

Oleksandr Usyk i futet futbollit, firmos me skuadrën ukrainase

e-max