Humbja 3-0, Mbappe kritika shokëve: Të kemi më shumë respekt për veten dhe tifozët!

Date:

PSG po shfaq oshilacione në këtë fazë të sezonit. Eliminimi nga Champions League ka sjellë zemërimin e tifozëve, të cilët kanë shfryrë dufin ndaj Neymar, trajnerit dhe drejtuesve të klubit.

Kritikave nuk u ka shpëtuar as Leo Messi për rendimentin e tij të dobët në fushën e lojës. PSG humbi 3-0 në Montekarlo përballë Monacos të dielën, duke regjistruar disfatën e katërt në kampionat.

Kylian Mbappe foli troç pas humbjes me ish-ekipin e tij, duke ftuar shokët e skuadrës të reagojnë dhe të sigurojnë sa më shpejt titullin kampion. PSG kryeson Ligue 1 me 12 pikë më shumë se Marseille e vendit të dytë

Humbëm ndaj një ekip të fortë, që luajti në kompeticionet europiane. Kundërshtari u fut në fushë për fitore dhe ia doli të vendoste në praktikë planin që kishte përgatitur.

Ata e merituan fitoren kundër nesh, shpresoj që Monaco të sigurojë një biletë europiane për sezonin e ardhshëm. Objektivi ynë është t’i dhurojmë PSG-së titullin e dhjetë kampion.

Mund të fitojmë ndeshje nga 8-0 apo 9-0, në fund përsëri njerëzit do të flasin për eliminimin nga Champions League. Duhet të jemi profesionistë, të kemi më shumë respekt për veten dhe njëri-tjetrin.

Duhet të respektojmë edhe tifozët, të cilët na mbështesin gjithmonë. Në ndeshjen me Monacon nuk e bëmë, nuk treguam fare respekt për veten tonë”, deklaroi ylli i ekipit francez.

Sa e njihni La Ligën?

Testoni njohuritë tuaja mbi kampionatin spanjoll…


Your answer:

Correct answer:

You got {{SCORE_CORRECT}} out of {{SCORE_TOTAL}}

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...