FOTO/ Makthi i Barçës në Champions, habit reagimi i Muller pas “El Clasicos”

Date:

Vlerësimet për ndeshjen e Barcelonës në “El Clasico” kundër Real Madridit, të cilën e fitoi me rezultatin e thellë 0-4, nuk vijnë vetëm nga brenda klubit katalanas, por edhe nga më tej.

Sulmuesi legjendar i Bayern Munich, Thomas Muller, ka reaguar në rrjetet sociale dhe ka përgëzuar Barçën për lojën e bërë në “Santiago Bernabeu”.

“Urime për Barcelonën! Ishte kënaqësi të shikoja këtë shfaqje të çmendur sonte.“- shkroi gjermani në llogarinë e tij në Twitter, duke shoqëruar këtë postim me dy ikona, njëra me një fytyrë që shkel syrin dhe tjetra me duartrokitje.

Në këtë mënyrë, Muller donte të shfaqte mendimin e tij kur pa transformimin që ka pësuar skuadra e Barcelonës vetëm tre muaj pas largimit nga Champions League, pas humbjes në Mynih ndaj Bayernit. Gjermani njihet edhe si makthi i Barçës në Champions, pasi u ka shënuar katalanasve tetë gola në shtatë ndeshje që është përballur me ta.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...