Hysni Ismaili për Abdylshyqyr Abedinin: U shkarkua njeriu që ka qenë me bujqit më shumë se secili ministër e zëvendësministër para tij

Date:

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili në Kuvend foli edhe për zv/ministrin e Bujqësisë, Abdylshyqyr Abedini. Ai tha se për befasinë e të gjithëve, Abedini ka qenë me bujqit më shumë se secili ministër e zëvendësministër para tij. “Te ne në parti ai është perceptuar si njeri që e ka bërë detyrën me shumë pasion e përkushtim, ndërsa në takimet që i kemi me qytetarët e zonave rurale ai përmendet si njeri i respektuar dhe si njeri që ndoshta si askush para tij ka qenë me bujqit dhe blegtorët dhe që do të mbahet mend si zëvendësministri më aktiv nga të gjithë zëvendësministrat e kësaj qeverie. Sidoqoftë, për llogari të kryeministrit as kjo nuk ka qenë e mjaftueshme dhe ai është shkarkua”, u shpreh deputeti

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...