GazetaMax
Lajme

I ndalohet hyrja në Kosovë zyrtarit serb

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë.
Ndihmësdrejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Serbi, Ivan Vujiq ishte planifikuar të vinte në Kosovë.
Por vizita e tij në Kosovë është ndaluar.
Sipas mediave serbe njoftimi për ndalimin e vizitës së tij në Kosovë, Vujiq e mori pak më parë.
Tutje u theksua se ai parashikoj që të vizitonte komunën e Klinës, saktësisht një familje serbe për t’i ofruar ndihma sociale.

Related posts

Xhaferi: Të orientohemi në atë që na bashkon – progresin e shtetit në rrugën e integrimeve evropiane

e-max

33 nxënës shqiptar të Banjicës së Çashkës ende mësojnë në gjuhën maqedonase

e-max

Nesër nis raundi i ri i bisedimeve mes rusëve dhe ukrainasve

e-max