GazetaMax
LAJME

Izet Mexhiti kundër vendimit të Qeverisë për largimin e kazinove nga shkollat dhe Xhamitë

Përfaqësuesi i grupit të Musa Xhaferit, Izet Mexhiti në tubimin e sotshëm me tetovarët mes tl tjerash ka folur edhe për kazinotë dhe lojrat e fatit, shkruan Top24

Nga këtu, dua të dërgoj porosi se BDI duhet të qëndrojë larg kazinove dhe Ligjit për lojërat e fatit, dhe për këtë thërras kryeparlamentarin Talat Xhaferi, Ministrin e Financave Fatmir Besimi dhe posaçerisht zv. Kryeministrin e parë Artan Grubi, të reflektojnë edhe ndaj thirrjeve të Ambasadorit të BE dhe atij austriak për të mos keqpërdorur flamurin europjan në parlament. tLarg duart nga këto gjëra, se do i vendosni BDI-së njollë që askush nuk mund t’ia heq, deklaroi Mexhiti.

Related posts

Sot mbaron mundësia e studentëve për të aplikuar për shujtat studentore

e-max

Osmani u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve/ Ministri zbuloi njërën prej shtyllave të programit të tij politik

e-max

Shtyhet gjykimi për rastin “Besa Trans”

e-max