Janë sanksionuar 177 shoferë në Shkup, 38 për vozitje të shpejtë

Date:

Sektori për Punë të Brendshme Shkup dje në territorin e Qytetit të Shkupit ka shqiptuar 177 masa, midis të cilave për vozitje të shpejtë 38 sanksione, 14 masa për vozitje pa patentëshoferi, nëntë sanksione për parakalim joligjor, njofton Portalb.

Nga MPB-ja potencojnë se janë shqiptuar edhe katër masa për vozitje të automjetit nën ndikim të alkoolit, nëntë sanksione për kalim në sinjal të mbyllur (drita e kuqe), shtatë sanksione për mospërdorim të rripit të sigurimit gjatë vozitjes…

Kontrollet në trafik do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve në vijim.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...