GazetaMax
LIFESTYLE

Ju prezantojmë shqiptarin talent në Itali, Sabeeno

Ai ështê njê një talent i ri i muzikës Hip-Hop, Tral dhe Drill e mbi të gjitha është shqiptar. Po flasim për artistin Sabian Memaj apo Sabeeno djaloshi i cili jeton në Bergamo të Italisë por është me origjinë nga .Malësia e Madhe.Njëkohësisht ai është dhe një Beatmaker/Producent mjaft i mirë por edhe bashkêpunon për muzikë me producentë tê tjerë. Sabeeno megjithëse jeton në Itali nuk lë anash pa dëgjuar edhe artistët shqiptarë dhe muzikën e tyre si : Dardan, Buta, Noizy dhe BM OTP, e ndërsa artisti i preferuar që do të donte të kishte një bashkëpunim është Dardan, por pa veçuar vetëm atë edhe të tjerë si BM OTV duke thënë se i pëlqen stili i këtij të fundit dhe sepse të dy janë nga Qarku i Shkodrës. Ai dëshiron që muzika e tij të dëgjohet kudo në botë e ta dinë të gjithë vlerën e popullit shqiptar. Projekti më i ri që është publikuar quhet ” Trenches” një EP që janë vetëm instrumentalle dhe bashkëpunime me disa producentë evropianë, ndërsa na ka treguar se ka disa instrumentë gati por dëshiron që këto të përdoren me ndonjë bashkëpunim mw artist shqiptar e që ne mezi e presim.

Related posts

Pas kthimit nga Dubai Tuna lajmërohet nga doktori, ja çfarë ndërhyrje ka bërë

e-max

Modelja Françeska Rustem shkëlqen si moderatore në “Netët e klipit shqiptar”

e-max

Learta del për kafe, kështu mundohet t”i mbulojë kilet e tepërta

e-max