GazetaMax
Sport

Juventusi për tri pikët e radhës ndaj Venezias, formacionet zyrtare

Juventusi dhe Venezia kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Serie A.
Zonja e Vjetër është nikoqire i Venezias në takimin që pritet të zhvillohet në Allianz Stadium nga ora 15:00.
Ekipi i Massimiliano Allegrit vjen nga një formë e mirë dhe synon tri pikët e radhës për të mos rrezikuar pozitën që i kualifikon në Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, mysafirët janë në vendin e fundit dhe pa pretendime për këtë sezon, ndërsa do të luajnë pa ndonjë presion këtë ndeshje.
Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.
Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, De Ligt, Pellegrini; Bernardeschi, Zakaria, Miretti, Rabiot; Vlahovic, Morata
Venezia: Maenpaa; Mateju, Caldara, Ceccaroni, Haps; Crnigoj, Ampadu, Cuisance; Aramu, Vacca; Henry.

Related posts

Guardiola: Nëse ndodh kjo e humbim titullin!

e-max

Konfirmohet, super lojtari po largohet nga Chelsea

e-max

Mancini: Do ta fitoj Kupën e Botës me Italinë

e-max

Leave a Comment