Kaq miliona vlen Rice

Menaxheri i West Ham, David Moyes thotë se ai do të merrte një ofertë prej të paktën 150 milionë funte për klubin që të konsideronte shitjen e Declan Rice.
23-vjeçari është një objektiv i Manchester United, Manchester City dhe Chelsea dhe shihet si një nga mesfushorët qendrorë më të kompletuar në futbollin botëror, përcjell ORAinfo.

West Ham i Moyes po korr shpërblimet e ngritjes së shpejtë të Rice në krye të lojës dhe ka një datë çerekfinale të Ligës së Evropës me Lyonin për të pritur me padurim pasi së fundmi ka mposhtur gjashtë herë fituesin Sevilla në dy ndeshje.
Kjo fitore ngriti përsëri pyetjen nëse Rice është gati të luajë për një klub të lartë që konkurron në Ligën e Kampionëve, por Moyes u tha mediave në konferencën e tij të fundit për shtyp se ai nuk është në shitje – dhe edhe nëse do të ishte, një ofertë duhet të bëhen 150 milionë funte që West Ham të mendojë për të shitur atë./ORAinfo/

Të fundit në përqindje