Berardi te Milan? Ky është lajmi i fundit nga Italia

Domenico Berardi, ka qenë i lidhur me një kalim te AC Milan në muajt e fundit dhe në verë, operacioni mund të vërtetohet nga kuqezinjtë.
Një përforcim që pa dyshim do të përmirësonte departamentin e tyre të djathtë, përcjell ORAinfo.
Alexis Saelemaekers dhe Junior Messias kanë luftuar të dy për t’u imponuar këtë sezon, me gjashtë gola të shënuar së bashku. Milani ka nevojë për të djathtët e tyre për të bërë më mirë dhe kjo është arsyeja pse pritet pak a shumë një përforcim në verë.

Siç theksohet nga MilanNews, Berardi mund të jetë ai. Stefano Pioli e donte atë verën e kaluar, por kërkesat e larta të Sassuolos bllokuan negociatat. Një vit më vonë, situata është pak më ndryshe me anësorin që kërkon të vazhdojë përpara.
Këtë sezon, Berardi ka shënuar 14 gola dhe 14 asistime mbresëlënëse për Sassuolo, duke dëshmuar se ai është një anësor shumë vdekjeprurës. Ndërsa disa janë të bindur se ai nuk është lojtar i një ekipi të madh, duket se ai ka gjetur qetësinë e nevojshme për të bërë hapin e madh, duke fituar edhe më shumë përvojë duke luajtur me kombëtaren.
Përveç këtyre dy pikëve, ai do të ishte një nënshkrim i mirë nga pikëpamja burokratike pasi llogaritet si një lojtar i rritur nga Italia. Kjo është e mirë si për Serie A ashtu edhe për rregullat e skuadrës në Champions League./ORAinfo/

Të fundit në përqindje