Këto lëvizje të rëndësishme do t’i bëjë Milan

AC Milan, pritet të bëjë disa lëvizje të rëndësishme në sulm dhe tre nënshkrime të reja mund të vijnë, ka pohuar një gazetar.
Sulmi ishte pika e fortë për Milanin gjatë gjysmës së parë të sezonit pasi golat erdhën nga burime të ndryshme, por departamenti i sulmuesve tani po lufton për të asistuar Rafael Leao dhe Olivier Giroud të cilët kanë kombinuar për 17 gola në ligë, me Zlatan Ibrahimovic që lufton me çështjet e lëndimeve, përcjell ORAinfo.

Sipas asaj që Antonio Vitiello i MilanNews i tha kanalit të tij në YouTube departamenti i menaxhimit dhe skautizmit të kuqezinjve po punojnë për të përmirësuar treshen e lojtarëve pas qendërsulmuesit.
Së pari, Paolo Maldini dhe Ricky Massara do të donin të nënshkruanin një anësor të djathtë cilësor duke pasur parasysh vështirësitë që kanë pasur Alexis Saelemaekers dhe Junior Messias.
Më pas ata duan një trequartista me karakteristika të ndryshme nga Brahim Diaz dhe më në fund mund të duhet një anësor i ri i majtë sepse do të vlerësohen ofertat për Ante Rebic./ORAinfo/

Të fundit në përqindje