Dridhjet zgjatën 1 minut, termeti 6.0 shkallë shkundi Bosnjën dhe gjjithë Ballkanin, qytetarët në panikë dalin jashtë shtëpive, pamje nga Beliça (Foto)

Beliça, 22 Prill – Një termet i fuqishëm vetëm para pak minutash ka shkundur Bosnje dhe Hercegovinën dhe siç njoftojnë mediat atje është ndjerë thuajse në gjithë vendin përfshirë edhe vendet e rajonin si dhe Maqedoninë e Veriut.

Epiqendra e termetit ka qenë në Bileça në jug-perendim të Bosnjës, në afërsi të Trebinjes dhe në një vijë me Dubrovnikun.

Sipas informacioneve të fundit termeti ka qenë 5.7 shkallë sipas Rihterit, derisa tashmë kanë dalë dhe pamjet e fundit të dëmeve që janë shkaktuar nga ky termet.

Qytetarët jo vetëm në Beliça por edhe në Zenicë, Trebinje dhe Sarajevë tashmë janë në rrugë nga frika e dridhjeve të mëdhaja.

Të fundit në përqindje