GazetaMax
Lajme

Dridhjet zgjatën 1 minut, termeti 6.0 shkallë shkundi Bosnjën dhe gjjithë Ballkanin, qytetarët në panikë dalin jashtë shtëpive, pamje nga Beliça (Foto)

Beliça, 22 Prill – Një termet i fuqishëm vetëm para pak minutash ka shkundur Bosnje dhe Hercegovinën dhe siç njoftojnë mediat atje është ndjerë thuajse në gjithë vendin përfshirë edhe vendet e rajonin si dhe Maqedoninë e Veriut.

Epiqendra e termetit ka qenë në Bileça në jug-perendim të Bosnjës, në afërsi të Trebinjes dhe në një vijë me Dubrovnikun.

Sipas informacioneve të fundit termeti ka qenë 5.7 shkallë sipas Rihterit, derisa tashmë kanë dalë dhe pamjet e fundit të dëmeve që janë shkaktuar nga ky termet.

Qytetarët jo vetëm në Beliça por edhe në Zenicë, Trebinje dhe Sarajevë tashmë janë në rrugë nga frika e dridhjeve të mëdhaja.

Related posts

Shpërtheu zjarr në pompën e benzinës në Shkup, dëmtohen dy vetura dhe plagoset një punonjës

e-max

ASK-ja nesër bëhet me drejtor të ri, Dimovski shkon ambasador në Francë

e-max

Mickovski po kërkon 61 deputetë në zgjedhjet e ardhshme që të de-faktorizojë paritë shqiptare!

e-max

Leave a Comment