Koeman zyrtarizohet të kombëtarja e madhe Evropiane

Pas Kampionatit Botëror, Ronald Koeman do të zëvendësojë Louis van Gaal në postin e trajnerit të Kombëtares së Holandës. “Tulipanët” e kanë zyrtarizuar rikthimin e Koeman me kontratë deri në vitin 2026.
“Po pres me padurim këtë fazë të re. Pak më shumë se një vit e gjysmë më parë, nuk e lashë kombëtaren holandeze nga pakënaqësia . Rezultatet atëherë ishin të mira. Ne do të vazhdojmë në atë rrugë së shpejti” ka thënë Koeman.

Vitesse, Ajax, Benfica, PSV, Valencia, AZ, Feyenoord, Southampton, Everton dhe Barcelona janë skuadrat që ish-legjenda e Holandës i ka drejtuar deri më tani.
Koeman u shkarkua nga Barcelona në fund të tetorit të vitit të kaluar pas rezultateve jo të kënaqshme.

Të fundit në përqindje