GazetaMax
Sport

Milan ka gati blerjen e madhe brenda Serie A

Krahu i majtë i mbrojtjes: Milan ka gati blerjen brenda Serie A-së.
Skuadra e Milanit është në kërkim të një emri për krahun e majtë të mbrojtjes të cilin tashmë duket se e ka gjetur dhe vjen pikërisht nga brenda Italisë.
Calciomercato bën të ditur që Rossonerët tashmë kanë shënjestruar mbrojtësin e majtë të Genoas, Andrea Cambiaso, për të cilin po synohet arritja e një marrëveshje gjatë merkatos së verës.
22 vjeçari po shihet nga drejtuesit e skuadrës si zëvëndësuesi i duhur i Fode Ballo-Toure.
Cambiaso ka vetëm edhe një vit kontratë me skuadrën e Genoas dhe drejtuesit e skuadrës duken të detyruar që këtë verë ta shesin atë me një çmim më të ulët.

Related posts

Ten Hag i pakënaqur me sjelljen e Ronaldo: E papranueshme

e-max

Juventus – Salah, vjen lajmi i fundit nga Italia

e-max

Tottenham e Chelsea tërhiqen nga gara për Saint-Maximin, çmimi shumë i lartë

e-max

Leave a Comment