Komuna i dërgon Inspektorat në Gjimnazi, Lalla: Presion politik për të plotësuar apetitet e militantëve partiak

Date:

Drejtoresha e Gjimnazit të Tetovës, Teuta Kamberin Llalla për TV21 thotë se mëngjesin e sotëm Inspektorati për Revizion të Brendshëm nga Komuna e Tetovës, shkruan TV21. Kamberin Llalla i konsideron këto vizita si presion politik nga ana e kryetarit të komunës së Tetovës Bilall Kasami.

“Ardhjen e tyre unë e quaj…për situatat e krijuara me kryetarin e komunës, unë e quaj si presion politik për të arritur qëllimet dhe për të plotësuar apetitet dhe ambiciet e militantëve politikë. Unë e lus kryetarin e komunës ta ndajë pozicionin në atë institucion që është komunë e Tetovës, vepron si kryetar komune, i barabartë për të gjithë qytetarët apo vepron si kryetar i Lëvizjes Besa. Më duket se nga ngarkesa e madhe e dy posteve, nuk i ka të qarta pozicionet se si duhet të veprojë”, deklaroi Lalla për TV21.

https://www.facebook.com/watch/?v=677901050114436&t=0

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...