GazetaMax
Sport

Kosova fiton gjashtë medalje në ditën e dytë në Grand Prix Croatia 2022

Kosova ka arritur të fitojë gjashtë medalje në ditën e dytë në Karate në Grand Prix Croatia 2022.

Hamz Haliti ne kategorie e juniorë deri 76 u shpall nënkampion duke fituar medaljen e argjendtë.

Dren Ibrahimi, u paraqit ne kategorinë e juniorëve deri 61 kilogram për vendin e tretë dhe medaljen e bronztë në finale mundi garuesin nga Italia.

Elmedina Istogu ne kategorie në senioreve U21 mbi 68 kilogram zuri vendin e dytë, duke e fituar medaljen e argjendtë.

Melos Gashi ne konkurrencën e seniorëve kategoria e hapur arriti të fitojë medaljen e bronztë duke u renditur i treti.

Grand Prix Croatia 2022 do të mbahet nga 18-20 mars ne Samobor te Kroacisë.

Related posts

Mason Mount: Arbitri e prishi lojën, Tomori nuk meritoi karton të kuq

Gazetamax.mk

Përsëri lëndohet Lukaku, mungon ndaj Bajernit

Gazetamax.mk

12 lojtarë që Ten Hag kërkon t’i shes Manchester United

Gazetamax.mk