GazetaMax
Lajme

Kryeministri Kurti: Pagën minimale do ta bëjmë 264 euro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se pagën minimale nga 170 euro sa është tani, tash e një dekadë duan ta bëjnë 264 euro, por për këtë duhet të pajtohen në Këshillin Ekonomiko-Social.
Kryeministri tha se duan ta ngrisin pagën minimale por nevojitet pajtim në Këshillin Ekonomiko-Social.
“Sa i përket pagës minimale, ne kemi thënë që atë do ta rrisim nga 130 përkatësisht 170 euro sa është tani, tash e një dekadë ta bëjmë 250 euro, por në fakt ne do ta bëjmë 264 euro. Por, për këtë duhet të merremi vesh në Këshillin Ekonomiko-Social”, u shpreh Kurti.

Related posts

Ali Ahmeti: Vuçiç nuk ndihej mirë në Ohër, duhet një marrëveshje historike mes Kosovës dhe Serbisë

Gazetamax.mk

Ljubomir Frçkovski do të ndërmjetësojë në zgjidhjen e konfliktit Kosovë – Serbi

Gazetamax.mk

Pendarovski mirëpriti në takim presidentin e Letonisë, Levic

Gazetamax.mk