E ardhmja e Messit dhe Ramosit, PSG merr vendim për të ardhën e tyre

Date:

PSG-ja ka vendosur përfundimisht për Messin e Ramosin
Paris Saint-Germaini nuk e ka ndërmend t’i lëshojë yjet e tij.
Përpos Kylian Mbappes, të cilit do t’i skadojë kontrata dhe të cilin nuk do të mundë ta ndalë, gjiganti francez nuk do t’i lëshojë lojtarët e rëndësishëm që kanë kontratë në “Parkun e Princave”.
E në mesin e lojtarëve që do t’i bllokojë gjiganti parisien janë edhe Lionel Messi e Sergio Ramos.

Për këtë siguron mediumi spanjoll “Marca”.
Raportohe se të dy lojtarët janë të vendosur të rikthehen në ish-klubet e tyre pas vitit të parë të vështirë në Francë.

Mirëpo, miliarderët arabë i shohin ata si lojtarë të çmuar në ekipin e tyre dhe nuk do t’i lënë të largohen.
Messi nuk ka arritur asnjëherë të shpërthejë në ekipin parisien dhe në javët e fundit po flitet se ai e dëshiron rikthimin në Barcelonë.
Mbi të gjitha, ai ka mbetur i shokuar me vërshëllimat që ia servuan tifozët parisienë.
Kurse, Ramos nuk ka arritur të luajë sa duhet në “Parkun e Princave” shkaku i lëndimeve të njëpasnjëshme.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...