Ky mot na pret nesër

Date:

Pranvera ka arritur në vendin tonë.
Temperaturat me tendencë të rritjes, minimalet luhaten nga -1C deri 5C, e maksimalet luhaten ndërmjet 16C e 18C, por lokalisht mund të arrijë edhe vlera prej 20C.
Në fundjavë fryn erë e lehtë nga veriperëndimi 1-5m/s, e nga e hëna frynë edhe erë mesatare nga jugperëndimi 5-12m/s. Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes në fundjavë, e më pas në rënie.
27.03 – Ngrohtë, kthjellët dhe me diell. Në mbrëmje vransira kalimtare.
28.03 – Ngrohtë, paradite me kthjellime e ditën vransirat shtohen. Pasdite më vonë mundësi për riga lokale shiu.
29.03 – Kryesisht me diell e ngrohtë. Pasdite zhvillime të vransirave lokalre.
30.03 – Vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell, mbetet ngrohtë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...