Legjenda e Manchester United po bëhet trajneri i ekipit?

Date:

“Dua të jem trajner i Manchester United”, ka deklaruar Rooney.
Legjenda e Manchester United, Ëayne Rooney, ka shprehur dëshirën që një ditë të jetë trajner i ‘Djajve të Kuq’.
Në një intervistë për gazetën britanike ‘The Sun’, Rooney ka shprehur haptazi që dëshiron të jetë trajner i Manchester United.Ai gjithashtu tregoi që Evertoni kanë shfaqur interesim për të, por ai dëshiron të jetë në krye të ‘Djajve të Kuq’.
“Më ofruan intervistën për punë në Everton, por dua të jem trajneri i Manchester United”, ishin fjalët e Rooney, përcjell lajmi.
Anglezi, tha se nuk është i gatshëm momentalisht të drejtojë United, por një ditë do të jetë.
“E di që nuk jam gati tani, por do të bëjë gjithçka që një ditë të ndodhë”, shtoi ai.
Rooney aktualisht është trajner në Derby County, ekip i ligës së dytë në futbollin e Anglisë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...