Real Madrid do t’ia transferojë mesfushorin e Dortmund?

Date:

Real Madrid ka në synim të transferojë mesfushorin e e Borussia Dortmund, Jude Bellingham.
Mosha e vjetër, e disa prej mesfushorëve që aktualisht kanë gjiganti spanjoll, ka bërë që të kërkojnë të përforcojnë atë repart.
‘Los Blancos’ kërkojnë të freskojnë mesfushën me lojtarë të rinj dhe sipas ‘Goal’, opsion është 19 vjeçari i Dortmundit, Bellingham, përcjell lajmi.
Ekipi gjerman hezitojnë ta sheshin lojtarin, i cili ka kontratë deri në qershor të vitit 2025.
Mbetet të shihet në fund të sezonit nëse lojtari do të transferohet drejt Madridit, apo do qëndrojë edhe më tej te BVB.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...