Liverpool i vihet pas yllit të futbollit

Date:

Liverpool është vënë pas yllit të futbollit.
Ekipi i Premier Ligës, Liverpool futet në garë për yllin e Bayern Munich, Robert Lewandowski.
Lewandowskit i përfundon kontrata në qershor të vitit të ardhshëm dhe ende nuk ka arritur të rinovojë me Bayernin.
Disa ekipe kanë shfaqur interesimin për yllin polak, së fundmi edhe Liverpool, shkruan lajmi.net.
Sipas gazetës spanjolle ‘El Nacional’, e ardhmja e Mohamed Salah te ‘Reds’ nuk dihet prandaj ata do të futen në garë për Lewan.
Shuma që ekipi i Jurgen Klopp ka ofruar për polakun është 70 milionë funte.
Liverpooli do të garojë me ekipet gjigante, Real Madridin dhe Barcelonën për polakun.
Lewandowski në 37 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, ka shënuar 45 gola dhe ka regjistruar katër asistime.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...