Nuk ngopej me gola ndaj Realit, e habitshme çka iu thoshte Pique shokëve të tij

Date:

Barcelona mposhti Real Madridin mbrëmë.
Gerard Pique e ka shijuar në maksimum fitoren ndaj Real Madridit në “El Clasico” mbrëmë.
Katalunasit fituan me rezultat 4:0 në Santiago Bernabeu dhe e shijuan kështu një natë magjike pasi e dominuan totalisht kundërshtarin, shkruan “Gazeta Express”.
Por, kapiteni i Barçës nuk është ngopur kurrë në ndeshjen e mbrëmshme.
Derisa vizitorët ishin duke fituar 2:0, kamerat e “Movistar+” e kanë kapur Piquen duke iu bërtitur shokëve të skuadrës për të dhënë edhe më shumë dhe për të shënuar ende gola: më shumë, më shumë, më shumë”.
Pra, mbrojtësi “Azulgrana” kërkonte më shumë gola dhe në fund doli nga fusha me dy gola më shumë të shënuar, pra me katër në total, shkruan “Gazeta Express”.
E me të përfunduar takimi, Pique është treguar shumë i shpejt duke e bërë postimin më të shpejt ndonjëherë në rrjetet sociale.
“Ne jemi kthyer”, ka shkruar përfaqësuesi spanjoll vetëm pak sekonda pas përfundimit të lojës.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...