LSDM: Mickoski hoqi dorë nga protestat, nuk ka mbështetje nga qytetarët

Date:

Nga partia në pushtet LSDM thonë se lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski hoqi dorë nga protestat që i paralajmëroi në fillim të vitit. Nga LSDM theksojnë se puna katastrofike e kryetarëve të VMRO-DPMNE-së është një nga arsyet dhe se ata janë zhgënjimi më i madh, pasi siç thonë ata kryetarët më të dobët në histori. “Nuk kanë asnjë projekt të realizuar dhe paratë e qytetarëve shpenzohen vetëm për luks dhe punësime partiake. Pas rrëfimeve dhe aktgjykimeve për rastin ‘Titanik’, me të cilat u vërtetua gjithë krimi i VMRO-DPMNE-së, Mickoski humbi rastin t’u kërkojë falje qytetarëve, të distancohet dhe të japë dorëheqje. Natyrisht që Mickoski nuk e di as ku është”, thonë nga LSDM.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...